رفتن به محتوا

حتی روانشناس برای پر‌خوری عصبی بهم فلوکستین داده بود (صوتی)

114
کیلو قبل از رژیم
114
کیلو بعد از رژیم
5
کیلو کاهش وزن
1
ماهه

سالار خجسته رضایی، سن ۱۹ ساله،‏ از ارومیه – آذربایجان غربی

✔️ وزن قبل از رژیم:  ۱۱۴ کیلو

✔️ بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه»: ۸۲ کیلو

✔️ کاهش وزن ۳۲ کیلویی در طی حدود ۶ ماه

مشکلی که سالار عزیز داشت این بود که وقتی عصبی می‌شد یا تحت تنش و استرس قرار می‌گرفت به پر‌خوری روی می‌آورد و از آن‌طرف وقتی می‌خواست رژیم بگیره اگر کمی گرسنه می‌شد فوری عصبی می‌شد.
به دلیل اینکه نتوانسته بود با رژیم‌های کلاسیک که در آنها فرد مجبور است گرسنگی تحمل کند و برای کم‌خوردن اراده به خرج دهد، نتیجه بگیرد، در نهایت به سراغ روانشناس رفته بود و روانشناس هم برای جلوگیری از پر‌خوری عصبی به سالار داروی فلوکستین تجویزه کرده که باز تاثیر خیلی قابل توجهی در رفتار غذایی سالار نداشت.

🎉 در نهایت، از آنجایی که دانش‌جو‌‌های دوره‌ی «مهندسی تغذیه» آموزش می‌بینند که چطور بدون اینکه نیازی به اراده خرج کردن و گرسنگی کشیدن باشد، بدن خودشان را به روال چربی سوزی وارد کنند، سالار هم یاد گرفت که چطور این مشکل اساسی خودش را حل کند و توانست بلاخره از وزن سه رقمی ۱۱۴ کیلو‌گرم به ۸۲ کیلوگرم برسد. که ما هم تبریک می‌گیم به سالار عزیز و خوشحالیم که از الان به بعد تا آخر عمر می‌تواند رفتار غذایی خودش را خودش کنترل کند بدون نیاز به رژیم یک دکتر یا داروی یک روانشناس.

 

این هم از آزمایش خون سالارخجسته رضایی در ماه چهارم رژیم‌اش که در اینجا هنوز ۲۴ کیلو کم کرده بود و هنوز ۱.۵-۲ ماه دیگر از رژیمش باقی‌ مانده بود (قند خون و کلسترولش کاملا تنظیم و ایده‌آل است)

 

 

من بعد از ۱۹ سالگی و دوران کنکور وزن اضافه شد و دیدم خیلی داره هیکلم بد میشه و باشکاه رفتن رو از همون موقع شروع کردم.بعداز مدتی از طریق اینستاگرام با مدرسه فیتنس آشنا شدم و کتاب پایان افسانه کالری هارو خوندم.بعداز مدتی باشگاه رو رها کردم ولی با دوره «مهندسی تغذیه» سبک غذاهام رو تغییر دادم.بعد از ۵ یا ۶ ماه از شروع رژیمم وزنم از ۱۱۴ کیلو به ۸۲ کیلو رسید.

 

سالار خجسته رضایی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

«این رو اضافه کنم که من قبلا دچار پرخوری عصبی بودم به نحوی که اگر غذا نمیخوردم عصبانی میشدم و تحمل گرسنگی نداشتم به حدی که یک دوره روانپزشک برام دارو تجویز کرد که برای همین پرخوری عصبیم مصرف میکردم»

سالار خجسته رضایی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

«ولی در این دوره از رژیمم که رعایت میکردم نه تنها پرخوری عصبی نداشتم و گرسنه نمیشدم بلکه هروقت هیجان زده هم میشدم باز میل به غذا نداشتم و این مشکلم هم درمان شد. بعد از شروع رژیم خیلی پرانرژی بودم و حت با یک وعده غذایی کاملا سیر بودم و نیازی به غذا زیاد حس نمی‌کردم.»

سالار خجسته رضایی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

«همه این اتفاق هارو مدیون آقای اصلانیان و تیم مدرسه فیتنس هستم و بی قید و شرط میتونم بگم که بهترین اتفاق زندگیم بودن»

سالار خجسته رضایی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه
سالار خجسته رضاییحتی روانشناس برای پر‌خوری عصبی بهم فلوکستین داده بود

‼️ هورمون استرس هم قوی‌ترین چربی‌سوز است و هم قوی‌ترین چربی‌ساز:

اگر از کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» یاد‌تان باشد، گفتنیم که هورمون کورتیزول (استرس) می‌تواند یک چربی‌ساز بسیار قوی باشد، و در عین حال می‌تواند یک چربی‌سوز هم باشد. برای بسیاری از افراد اصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود چاق شوند پر‌خوری عصبی است، اما همین هورمون اگر درست کنترل شود می‌تواند حتی به افزایش سرعت لاغری کمک هم بکند و مثبت باشد.
هورمون استرس یک تیغ دو لبه است و باید آموزش ببینید که این هورمون در چه شرایطی چطور روی بدن شما عمل می‌کند و آن را کنترل کنید.