رفتن به محتوا

۲۸ کیلو لاغر شدم و فشار‌خون و کبد‌چربم درمان شد (۷ عکس + صوت)

98
کیلو قبل از رژیم
98
کیلو بعد از رژیم
5
کیلو کاهش وزن
1
ماهه

درمان شدن کامل بیماری کبد چرب

رفع شدن مشکل چربی‌خون بالا

برطرف شدن فشارخون بالا

بهنام شفیعی عزیز، ۲۷ ساله، از بوشهر

✔️ وزن قبل از شروع رژیم: ۹۸ کیلو

✔️ بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه»: ۷۰ کیلو

✔️ کاهش وزن ۲۸ کیلویی در طی حدود ۶ ماه

بهنام عزیز دچار کبد‌چرب و بیماری فشار خون بالا هم بود که برای کنترلش هر روز دارو مصرف می‌کرد که با دوره «مهندسی تغذیه» هر دو مشکل به صورت کامل درمان شدند. همچنین چربی‌ خونش که بالا بود کاملا نرمال شد.

💎 بهنام زندگی بسیار پر‌استرسی را داشت و به قول خودش «باید روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت تمام وقت کار بکنم». حتی با این استرس و برنامه کاری فشرده هم، توانست با دوره «مهندسی تغذیه» ۲۸ کیلو وزن کم کند و بیماری‌هایش را درمان کند که این خودش نشان‌دهنده کاربردی بودن دوره «مهندسی تغذیه» در زندگی واقعی است.  تبریک می‌گیم به بهنام عزیز.

۱- «بعد از بارها شکست خوردن در لاغری و گرفتن انواع رژیم‌های کلینیک‌های لاغری مختلف، همون مطلب اولی که از مدرسه فیتنس خوندم من رو دگرگون کرد، اینکه چرا چاق‌ها با اینکه چند‌ین هزار کالری انرژی ذخیره‌‌شده‌ی اضافه در بدنشون دارن، باز بدنشون زود به زود و حتی بیشتر از بقیه گرسنه میشه و نیاز دارن مدام در حال خوردن باشن؟ و چرا باید مدام در میدان جنگ اراده برای نخوردن باشن. چه مشکلی در بدن مانع آزادسازی این همه غذا و کالری ذخیره شده در بدن میشه؟ جواب این معما که حتی سوالش هم تا قبل از خواندن کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» به ذهنم خطور نکرده بود، منو با شناخت تازه‌ای از بدنم آشنا کرد، که با تمام چیز‌های که در کلینیک‌های لاغری یادم داده بودن زمین تا آسمون فرق داشت.»

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

۲- وضعیت من مثل کسی بود که در ناکجا آباد گیر افتادی و سردرگم و نا‌امید از همه‌جا یک نفر بیاد دستت رو بگیره و مسیر درست رو بهت نشون بده. فهمیدم چاقی من ناشی از بی‌ارادگی من نبود، بلکه این تنظیمات بدنم است که بهم ریخته است. هر چی بیشتر در دوره‌ی «مهندسی تغذیه» یاد می‌گرفتم بیشتر لذت می‌بردم. هر چی بیشتر یاد می‌گرفتم می‌فهمدم که چقدر هیچی نمی‌دونم و چقدر باید بیشتر یاد بگیرم.

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

بخصوص برای من که روزانه ۱۴ ساعت مجبور هستم برای شغل‌ام وقت بزارم و اصلا وقت برای ورزش و باشگاه و کالری‌سوزی ندارم، دیدم که برای لاغری اصلا نیازی نیست که وقت صرف ورزش کنم یا وقت زیادی صرف غذا و برای درگیر شدن با رژیم کنم. با کمک دوره‌ی «مهندسی تغذیه» موفق شدم قفل در ذخایر چربیم رو باز کنم تا بدنم خود به خود از ذخیره‌های قبلی به عنوان غذا بخوره و همیشه سیر و گرم و پر‌انرژی بودم و ساعت‌های طولانی کاملا سیر بودم و بعضی روز‌ها فقط به اندازه یک وعده گرسنه می‌شدم و به راحتی وقتم رو صرف کار و زندگیم می‌کردم.

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

چربی خونم و فشار خونی که بابتش همیشه دارو مصرف می‌کردم کاملا نرمال شد و چربی کبدم به طور کامل رفع شد که حتی باعث تعجب پزشکم شده بود. اضافه‌وزن و سایزی که بخاطرش سالها متوسل به انواع روش‌ها شده بودم عین آب خوردن کم شد. و طی۴ ۵ ماه نتیجه باور نکردنی گرفتم طوری که خانواده و همکارانم از این کاهش وزن حدود ۳۰ کیلویی متحیر شدن.

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

خودم شده بودن دکتر تغذیه خودم و فهمیدم که هر کسی فقط و فقط شبیه خودشه و هر کسی با آموزشی که می‌بینه باید خودش تصمیم بگیره که سبک زندگی خودش رو متناسب با شناختی که از بدن خودش پیدا می‌کنه و شرایط زندگی خودش بهینه سازی کنه.

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

از یک بدن چاق و پر از بیماری به یک بدن دوست‌داشتنی رسیدم.

بهنام شفیعی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه
بهنام شفیعی۲۸ کیلو لاغر شدم و فشار‌خون و کبد‌چربم درمان شد

💎 نکته برای افرادی مثل بهنام که روز‌های پر کار و طولانی و پر‌استرسی دارند:

همانطور که احتمالا از کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» یادتان هست، وظیفه اصلی مغز «حفظ حیات است» و وقتی با گرسنگی کشیدن و یا ایجاد قحطی سلولی در بدن کاری کنیم که مغز این سیگنال را دریافت کند که حیات و بقا در خطر است، مغز کل توان بدن را بسیج می‌کند تا مدام دنبال غذا بگردد. ذهن‌تان همیشه درگیر غذا خواهد بود، مغز‌تان نسبت به سیگنال‌های حسی مثل بو و طعم حساس‌تر می‌شود، هوس‌هایتان تغییر می‌کند و دیگر نمی‌توانید روی کار‌های اصلی روز تمرکز کنید. – که این موضوع را کامل در ۳ ۴ صفحه علمی‌تر توضیح دادیم.

در رژیم‌های کلاسیک، چون فرد مجبور است کل روز برای نخوردن اراده خرج کند و ذهنش همیشه درگیر رژیم و نخوردن است، کارایی افراد به شدت کم می‌شود و نمی‌توانند روی کار متمرکز شوند. امکان ندارد رژیم گرفته باشید و این حس را تجربه نکرده باشید که ذهن‌تان مدام درگیر غذا بشود.

یکی از ویژگی‌های یک رژیم علمی همانطور که بهنام هم در تجربه‌اش اشاره کرد این است که، وقتی بدن شروع می‌کند از ذخیره‌های خودش تغذیه کردن، اشتهای کاذب از بین می‌رود و حتی مانند بهنام بعضی ‌روزها ممکن است فقط اندازه یک وعده گرسنه شوید، و به دلیل افزایش انرژی در‌دسترس و اینکه آنقدر سیر هستید که ذهن‌تان درگیر فکر کردن به غذا نمی‌شود، می‌توانید به کار‌های مهم‌تر روزانه با تمرکز ادامه بدهید.

یک رژیم درست نه تنها شما را لاغر می‌کند بلکه وقت‌ و فکر‌تان را هم آزاد می‌کند.