رفتن به محتوا

سه ماه تابستون زندگیم رو متحول کردم (صوتی)

110
کیلو قبل از رژیم
110
کیلو بعد از رژیم
5
کیلو کاهش وزن
1
ماهه

دانیال محمد‌خانی عزیز، سن ۱۹ ساله،‏ از تهران قد ۱۸۴ سانتیمتر

✔️ وزن قبل از رژیم: ۱۱۰ کیلو

✔️ بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه»: ۸۶ کیلو

✔️ کاهش وزن ۲۴ کیلویی در طی حدود ۴.۵ ماه

به عنوان یک پسر حتی اگر هیچ ایرادی نداشته باشی توی دبیرستان پسرونه همه دنبال این هستن که بهت تیکه بندازن و مسخره‌ات کنن و تخریبت کنن و اعتماد به نفسی که برای ورود به جامعه و دوران بزرگ‌سالی نیاز داری رو نابود می‌کنن. متاسفانه این واقعیتیه که وجود داره و تا سال قبل دانیال هم با همین چالش روبرو بود.

🎉 و حالا تبریک می‌گیم به دانیال عزیز که تونست توی سه ماه تابستون، زندگیش رو متحول کنه و اول مهر دوست‌های دبیرستان رو با بدن بدون اضافه وزن سورپرایز کنه، ببینیم حالا کسی می‌تونه توی مدرسه به اضافه وزنش تیکه بندازه یا نه.
دو برابر خوشتیپ‌تر شده، نه؟

«یکم تحقیق کردم و دیدم مردم خیلی نظرات مثبتی در مورد کتاب افسانه کالری‌ها نوشته بودن و از ویدیو‌های مهندسی تغذیه نتایج خیلی خوبی گرفته بودن منم‌ ترغیب شدم که این سبک زندگی رو یاد بگیرم و ویدیو‌های دوره مهندسی تغذیه رو گرفتم، محتویات و بار علمی این دوره واقعا بدون نمونه بود، عالی و روشنگر بود.

به راحتی بدون هیچ عوارضی مثل ریزش مو یا چروک پوست و بدون افت انرژی  و یا گرسنگی کشیدن، ۲۴ کیلو وزن کم کردم. کاهش وزنم فقط با تغییر‌اتی در تغذیه‌ام بود و در این مدت هیچ ورزش خاصی انجام نداده بودم.»

دانیال محمدخانی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

«این رژیم از لحاظ روانی جنبه مثبتی روی من داشت. قبلا هم رژیم گرفته بودم ولی اونقدر سخت بود که بعد از یه ماه بریدم و بلافاصله بعد از قطع کردن رژیم قبلیم کل وزنی که کم کرده بودم دوباره برگشت.

ولی این بار واقعا راحت و بدون هیچ مشکلی تونستم به این سبک پایبند بمونم و توی سه ماه تابستون ۲۴ کیلو وزن کم کنم. با رژیم‌های قبلی انرژی‌ام افت می‌کرد و کم می‌آوردم و با چیز‌هایی که در ویدیو‌های مهندسی تغذیه یاد گرفتم اصلا افت انرژی نداشتم و کاملا آدم سرحالی بودم.»

دانیال محمدخانی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه
دانیال محمدخانیسه ماه تابستون زندگیم رو متحول کردم

🔞 قبل از تمام شدن دوران بلوغ رژیم بگیرید:

همانطور که در کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» گفتیم، مقدار چاقی‌تان، ضرب تعداد سلول‌های چربی و مقدار چربی درون این سلول‌ها است.

نکته بسیار مهم این است که، قبل از دوران بلوغ «تعداد» سلول‌های چربی به راحتی تغییر می‌کند اما بعد از بلوغ به این دلیل که «تعداد» سلول‌های چربی تا حد زیادی تثبیت می‌شود، لاغر شدن برای افرادی که دوران بلوغ را با اضافه‌وزن به پایان می‌برند در میان‌سالی سخت‌تر خواهد بود. البته طبیعتا رژیم گرفتن در دوران رشد نیاز‌مند ملاحظات و اقدامات اصولی است و اگر‌ نه قطعا آسیب‌های جدی به روند رشد وارد خواهد شد.

بسیاری از دکتر‌های تغذیه چون با روش‌های کلاسیک منسوخ شده رژیم طراحی می‌کنند و اساس روش‌شان در نهایت مبتنی بر کنترل مقدار خوردن و مقدار کالری‌های ورودی است، به افرادی که در سن رشد هستند رژیم غذایی توصیه نمی‌کنند. چون کاملا می‌دانند که این روش‌های قدیمی بیش از اینکه برای نوجوان مفید باشد به رشد نوجوان ضربه جبران ناپذیر می‌زند.

رژیم‌هایی که بر پایه‌ی محدود کردن کالری طراحی شده باشند برای رشد ضرر دارند،‌ اما اگر از روش به‌روز و تکنیک‌های اثبات شده‌ی علمی برای لاغری استفاده شود نه تنها به رشد نوجوان ضربه نخواهد خورد، بلکه کاهش وزن باعث می‌شود «تعداد» سلول‌های چربی کمتری در بدن فرد ایجاد شوند و کنترل وزن برای فرد در بزرگسالی بسیار راحت‌تر شود.