رفتن به محتوا

یک‌ سال از لاغری من گذشت و وزنم ثابت مونده (صوتی)

98
کیلو قبل از رژیم
98
کیلو بعد از رژیم
5
کیلو کاهش وزن
1
ماهه

کاهش سایز ۳۰ سانتیمتری دور شکم

احسان شرفی عزیز، سن ۳۰ ساله،‏ از تهران

✔️ وزن قبل از رژیم: ۹۸ کیلو

✔️ بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه»: ۷۵ کیلو

✔️ کاهش وزن ۲۳ کیلویی و کاهش سایز ۳۰ سانتی‌متری دور شکم، در طی حدود ۶ ماه

احسان عزیز بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه» و لاغری ۲۳ کیلویی تصمیم گرفت که به سربازی برود و الان بیش از یک سال از کاهش وزنش می‌گذرد و با وجود شرایط سربازی کاهش وزنش کاملا تثبیت شده و برگشت وزن نداشته و توانسته با رعایت اصول ساده‌ای که در دوره جامع یاد گرفته است به راحتی وزن خودش ثابت نگه‌ دارد.

🎉 تبریک می‌گیم به آقای شرفی عزیز، سایزش واقعا خیلی عالی تغییر کرده نه؟

تقریبا یک ساله وزنم تغییری نکرده و لاغریم برنگشته حتی در دوران خدمت سربازی که  کیفیت غذایی خیلی بالایی نداره، با رعایت یک سری نکات خیلی ابتدایی مشکلی برام پیش نیومده.

احسان شرفی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه

با آموزش‌های آقای اصلانیان،شما رژیم گرفتن یاد نمی‌گیرید بلکه یک لایف استایل و مدیریت سبک زندگی یاد می‌گیرید.

احسان شرفی
از شرکت‌کنندگان دوره مهندسی تغذیه
احسان شرفییک‌ سال از لاغری من گذشت و وزنم ثابت مونده

💎 تثبیت وزن و پیشگیری از برگشت وزن:

اول دو بعد مختلف را بررسی کنیم:

۱- همه‌ی افرادی که همین الان اضافه‌وزن پیدا‌ کرده‌اند، یک روزی در زندگی‌شان کاملا لاغر و با تناسب‌اندام بوده‌‌اند اما یک سبک زندگی‌ای را در پیش گرفته‌اند که باعث ایجاد بهم‌ریختگی‌های هورمونی در آنها شده و باعث شده در نهایت چاق بشوند.

الان اگر با یک معجزه بر‌گردند به همان دورانی که کاملا سلامت و لاغر بودند اما همان سبک زندگی که باعث ایجاد چاقی شده بود را در پیش بگیرند، قطعا دوباره چاقی در آن ایجاد خواهد شد.

در اصل اگر با بهترین،‌ علمی‌ترین و اصولی‌ترین روش جهان هم لاغر بشوید ولی بعد از لاغری دوباره یک سبک زندگی چاق کننده را در پیش بگیرید باز چاقی و بیماری را در خودتان ایجاد خواهید کرد.

۲- از طرف دیگر طبیعتا نمی‌توانید هر روز و همیشه تا ابد به یک رژیم سفت و سخت و محدود‌کننده‌ی شدید پایبند بمانید. به لحاظ عملی در دنیای واقعی امکان‌پذیر نیست، مگر واقعا شغل و دغدغه‌ی اصلی زندگی‌تان فقط رژیم گرفتن باشد.

بنابراین:

در فاز اول برای درمان شدن باید تا حدی به یک سیستم نسبتا جدی پایبند بمانید تا مشکلات بهم‌ریختگی هورمون‌تان را در کوتاه‌ترین فرصت حل کنید و درمان شوید. اما در فاز دوم برای اینکه دوباره چاقی در بدن شما تولید نشود، باید یک روش ماندگار و ساده که قابل پیاده‌سازی در زندگی تا روز آخر عمر باشد را یاد‌ بگیرید تا با کمترین تلاش بتوانید تناسب‌اندام‌تان را حفط کنید.

هر کسی که رژیم گرفته باشد، می‌داند که حفظ کردن نتایج بسیار مهم‌تر از لاغر شدن است. به قول یک دوستی، «لاغر شدن کار ساده‌ای است تا حالا ۱۰ بار با موفقیت لاغر شدم». مهم‌ترین بخش لاغری که ۹۰٪ افراد در اجرا آن به مشکل بر می‌خورد حفط این نتایج است. قطعا این‌ها را خودتان خیلی خیلی بهتر از من می‌دانید.

در فاز دوم که رژیم سفت و سخت‌تان تمام شده و دیگر نمی‌خواهید تا آخر عمر به یک رژیم قانون‌مند پایبند باشید، و از طرفی نمی‌خواهید نتایجی که بدست آوردید را از دست بدهید. در این فاز تنها و تنها و تنها چیزی که می‌تواند به شما کمک کند این است که اصول حاکم بر سیستم بدن را آموزش دیده باشید و قلق بدن‌تان دست‌تان آمده باشد.و دقیقا بدانید که مثلا چه مواد غذایی چه تاثیراتی دارند، بعد از حمام سرد باید چی مصرف کنید، بعد از حمام گرم باید چی مصرف کنید، روز‌های پر استرس چطور بخورید بهتر است، بعد از ورزش چی بخورید بهتر است و قبل از خواب چی نخورید بهتر است، اگر کم خوابیدید اصلا سراغ چه غذا‌هایی نروید و در کل بتوانید بر اساس این دانش و درکی که از عملکرد بدن‌تان دارید یک سبک زندگی  را شخصا برای خودتان داشته باشید که پایبندی به این اصول آنقدررررر ساده باشد که نیازی نداشته باشد که خیلی هم آگاهانه و با اراده بخواهید به آن اصول پایبند بمانید و یه جورایی یه سری عادت‌های ساده‌ ولی علمی برایتان ایجاد شده باشد.

شاید با یک رژیم بتوانید لاغر شوید. اما تنها چیزی که باعث حفظ نتایج رژیم می‌شود دانش و درک از بدن‌تان است. راه‌حل دیگری وجود ندارد. درسته؟