رفتن به محتوا

راضی که چه عرض کنم، شگفت‌انگیز بود (صوتی)

94
کیلو قبل از رژیم
94
کیلو بعد از رژیم
5
کیلو کاهش وزن
1
ماهه

محمد‌رضا اصفهانی عزیز

۲۴ ساله با قد ۱۷۶ – از تهران

✔️ وزن قبل از رژیم: ۹۴ کیلو

✔️ بعد از شرکت در دوره «مهندسی تغذیه»: ۷۶ کیلو

✔️ کاهش وزن ۱۸ کیلویی در طی حدود ۶ ماه

محمدرضای عزیر از اون دسته شرکت‌کنندگان بود که خیلی عاشقانه غذا می‌خورد و قبل از ثبت نام در دوره «مهندسی تغذیه» چند بار از پشتیبانان سوال کرد که «من مطمئن باشم اگه دوره‌تون رو ثبت نام کنم، گرسنه نمی‌مونم» و حالا بعد از ۱۸ کیلو لاغری می‌تونید صحبت‌ها و نظرش در مورد فرایندی که طی کرد رو بشنوید.

🎉 تبریک می‌گیم به محمدرضا عزیز

«نتیجه‌ای که از دوره «مهندسی تغذیه» گرفتم، راضی که چه عرض کنم شگفت‌انگیز بود، اصلا چیزی نبود که بخوام بگم منو تحت فشار گذاشته بود و سخت بود، خیلی راحت بودم. دیگه یاد‌می‌گیری و کاملا می‌دونی چی باید بخوری چطور باید بخوری و به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم کم‌خوردن بود. من خودم عاشق خوردنم و اصلا نمی‌تونم با کم خوردن کنار بیام و فوق‌العاده از خوردن لذت می‌برم. اما یکی از ساده‌ترین کارها واقعا زندگی کردن با این سبک تغذیه بود.»

محمدرضا اصفهانی
از شرکت‌کنندگان دوره جامع مهندسی تغذیه

«توی این سبک رژیم گرسنگی کشیدن واقعا معنی نمیده، انگار اصلا رژیم نگرفته بودم، مهم‌ترین نتیجه‌ای که گرفتم این بود که یاد‌گرفتم اگر یاد‌بگیریم که چگونه از بدنمون استفاده کنیم نتایج خارق‌العاده‌ای می‌گیریم. از وقتی این رژیم رو شروع کردم انگیزه و سرحالی خاصی در زندگی پیدا کرده بودم.»

محمدرضا اصفهانی
از شرکت‌کنندگان دوره جامع مهندسی تغذیه

«نکاتی که در دوره «مهندسی تغذیه» گفته می‌شد واقعا خیلی فوق‌العاده بود. خیلی ساده و عمیق و مفهومی که خیلی به من کمک می‌کرد. در عین اینکه خیلی ساده بیان می‌شد خیلی هم خاصی بود و خلاف جهت آب شنا کردن بود. یه جورایی تمام چیز‌هایی که دکتر‌های تغذیه می‌گفتن رو با منطق زیر سوال می‌برد و وقتی پیاده می‌کردم، می‌دیدم واقعا همینه و واقعا جواب می‌گرفتم.«

محمدرضا اصفهانی
از شرکت‌کنندگان دوره جامع مهندسی تغذیه

«وقتی میری پیش دکتر‌های رژیم هی میگن، یه قاشق روغن بخور دو قاشق روغن بخور، کلا راه رو اشتباه گرفتن. اسمی که من برای این روش آقای اصلانیان، در نظر گرفتم اینه که: «بخور و بخواب و لاغر شو» این روش واقعا استثناییه و استثنایی لغتیه هست که میشه به این روش نسبت داد.»

محمدرضا اصفهانی
از شرکت‌کنندگان دوره جامع مهندسی تغذیه

«وقتی روش لاغری عانگع اصلانیان را با خیلی از دوستانم در میان گذاشتم هیچ کس باور نمی‌کرد بشه به این راحتی لاغر شد، چون خیلی از روش‌های سخت‌تر رو امتحان کرده بودن و جواب نگرفته بودن. اما به جز من همه دوستانم هم که این روش را امتحان کردن به طرز باور نکردنی نتیجه گرفتن. باورشون نمی‌شد و یه جوابی گرفته بودن که خودشون هم تعجب کرده بودن.»

محمدرضا اصفهانی
از شرکت‌کنندگان دوره جامع مهندسی تغذیه
محمدرضا اصفهانیراضی که چه عرض کنم، شگفت‌انگیز بود

💎 چرا گرسنگی کشیدن برای بدن مضر است؟

در کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» مفصل به این موضوع پرداختیم، اما یک نکته کوتاه یاد‌آوری کنیم، اینکه وقتی مقدار زیادی چربی ذخیره شده دارید، اگر بدن‌تان داوطلبانه شروع کند این انرژی‌ها را آزاد کردن و بدن‌تان از این چربی‌ها به عنوان سوخت مصرف کند، طبیعتا چه اتفاقی می‌افتد؟ اشتها و نیازتان به خوردن کمتر می‌شود. اما اگر در یک رژیم مدام گرسنه‌ هستید و با اراده سعی می‌کنید که جلوی خوردن‌تان را بگیرید این به این معناست که این رژیم باعث نشده بدن‌تان تنظیم شود و درب ذخیره‌های چربی‌تان هنوز قفل و بسته‌ است.