رفتن به محتوا
معرفی کتاب کالری های خوب و کالری های بد

معرفی کتاب: کالری های خوب، کالری‌های بد

نام کتاب: Good Calories, Bad Calories

نویسنده : Gary Taubes ( گری تابس)

سال انتشار: سپتامبر ۲۰۰۸

تعداد صفحات: ۶۴۰

زمینه : تغذیه، لاغری

گری تابس کیست؟ گری سالها استاد دانشگاه در زمینه فیزیک بوده و مسئول بررسی و تایید صحت علمی تحقیقات و نظریه های علمی بوده و نویسنده کتابهای بسیار مطرح – Bad Science (علم غلط)  و  Nobel Dreams (در آرزوی نوبل) است، که در این کتاب نشان می دهد که چه چیز هایی باعث می شوند محقق ها در استدلال هایشان اشتباه کنند و نظریه ها و تحقیقاتشان را بر اصول غلطی پیش ببرند.

پس از مدتی به او پیشنهاد می شود که نگاهی به صحت تحقیقات علمی در زمینه تغذیه هم بیاندازد و بعد از آن در می یابد که بسیاری از تحقیقاتی که پایه و اساس تفکر جامعه در مورد تغذیه است به کل تحقیقات اشتباهی بوده اند. او ۱۵ سال را به بررسی بسیاری از تحقیقات علمی در زمینه تغذیه سپری می کند و در این کتاب ۶۴۰ صفحه ای بسیار علمی اثبات می کند که چرا تفکر موجود در زمینه تغذیه کاملا اشتباه بوده و تکه های پازل تمام تحقیقات را کنار هم می چیند و نظریه های جدید زمینه تفکر در مورد تغذیه ارائه می دهد.

گری تابس با این کتاب آغاز گر طرز فکر جدیدی در تغذیه شد و الهام بخش بسیاری از تحقیقات عظیم بعد از سال ۲۰۰۸ شد و باعث شد عصر جدیدی در حوزه تغذیه آغاز شود که منجر به کشف حقایق بسیار متفاوت تر از چیزی که سالیان سال مردم باور داشتهاند، شده است.

گری تابس در این کتاب بیشتر از اینکه به راهکارهایی برای تغذیه درست اشاره کند به نحوه درست استدلال کردن و فکر کردن در زمینه تغذیه می پردازد و هنر فکر کردن درست را آموزش می دهد و با مثال های نقض زیادی بسیاری از قوانین فرضی ای که برای عموم مردم به عنوان اصل غیر قابل انکار جا افتاده اند را به چالش می کشد.

در واقع پس از این کتاب و سال ۲۰۰۸ می توان گفت عصر کاملا جدید و متفاوتی در دنیای تغذیه آغاز شده که کاملا ۱۸۰ درجه با دیدگاه های دوران پیش از آن در تضاد است. خواندن این کتاب برای متخصصان و مشاوران تغذیه و مربی ها الزامی است.

می‌توانید نسخه زبان اصلی کتاب Good Calories Bad Calories را  از سایت مدرسه فیتنس دانلود کنید

دانلود نسخه زبان اصلی کتاب 

منبع : مدرسه فیتنس – عانگع اصلانیان

 
برای دریافت یک دوره آموزشی رایگان تلگرامی به آدرس t.me/acbookbot مراجعه کنید.
 

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.