خانه / معرفی کتاب / معرفی کتاب: کالری های خوب، کالری های بد
کتاب کالری های خوب و کالری های بد
کتاب: کالری های خوب و کالری های بد

معرفی کتاب: کالری های خوب، کالری های بد

نام کتاب: Good Calories, Bad Calories

نویسنده : Gary Taubes ( گری تابس)

سال انتشار: سپتامبر ۲۰۰۸

تعداد صفحات: ۶۴۰

زمینه : تغذیه، لاغری

گری تابس کیست؟   گری سالها استاد دانشگاه در زمینه فیزیک بوده و مسئول بررسی و تایید صحت علمی تحقیقات و نظریه های علمی بوده و نویسنده کتابهای بسیار مطرح – Bad Science (علم غلط)  و  Nobel Dreams (در آرزوی نوبل) است، که در این کتاب نشان می دهد که چه چیز هایی باعث می شوند محقق ها در استدلال هایشان اشتباه کنند و نظریه ها و تحقیقاتشان را بر اصول غلطی پیش ببرند.

پس از مدتی به او پیشنهاد می شود که نگاهی به صحت تحقیقات علمی در زمینه تغذیه هم بیاندازد و بعد از آن در می یابد که بسیاری از تحقیقاتی که پایه و اساس تفکر جامعه در مورد تغذیه است به کل تحقیقات اشتباهی بوده اند. او ۱۵ سال را به بررسی بسیاری از تحقیقات علمی در زمینه تغذیه سپری می کند و در این کتاب ۶۴۰ صفحه ای بسیار علمی اثبات می کند که چرا تفکر موجود در زمینه تغذیه کاملا اشتباه بوده و تکه های پازل تمام تحقیقات را کنار هم می چیند و نظریه های جدید زمینه تفکر در مورد تغذیه ارائه می دهد.

گری تابس با این کتاب آغاز گر طرز فکر جدیدی در تغذیه شد و الهام بخش بسیاری از تحقیقات عظیم بعد از سال ۲۰۰۸ شد و باعث شد عصر جدیدی در حوزه تغذیه آغاز شود که منجر به کشف حقایق بسیار متفاوت تر از چیزی که سالیان سال مردم باور داشتهاند، شده است.

حتما بخوانید  موشهای ورزشکار چاقتر می شوند

گری تابس در این کتاب بیشتر از اینکه به راهکارهایی برای تغذیه درست اشاره کند به نحوه درست استدلال کردن و فکر کردن در زمینه تغذیه می پردازد و هنر فکر کردن درست را آموزش می دهد و با مثال های نقض زیادی بسیاری از قوانین فرضی ای که برای عموم مردم به عنوان اصل غیر قابل انکار جا افتاده اند را به چالش می کشد.

در واقع پس از این کتاب و سال ۲۰۰۸ می توان گفت عصر کاملا جدید و متفاوتی در دنیای تغذیه آغاز شده که کاملا ۱۸۰ درجه با دیدگاه های دوران پیش از آن در تضاد است. خواندن این کتاب برای متخصصان و مشاوران تغذیه و مربی ها الزامی است.

منبع : مدرسه فیتنس – عانگع اصلانیان

دانلود کتاب «کالریهای خوب و کالریهای بد» زبان اصلی

ضعیفبدمتوسطخوبخیلی خوب (8 رای)

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
در حال انجام ...
عانگع اصلانیان، نویسنده کتاب «پایان افسانه کالریها» ، نویسنده، مترجم و مدرس درزمینه تناسب اندام، موسس مدرسه فیتنس، مشاور تغذیه و مربی فیتنس از QAL . برای ادامه کلیک کنید

اینم هست

ضریب حجم آوری

پشت صحنه تمرینات حجمی موثر

چطور میشه بهترین سیستم برای به برنامه حجمی رو برای خودمون انتخاب کنیم که کاملا …

۱۸ نفر نظر داده‌اند

 1. لطفا چطور میشه تهیه کرد سریعتر
  ممنون

  • عانگع اصلانیان

   این کتاب های ترجمه نشده هستند و باید از سایت های خارجی خریداری یا دانلود شوند.

 2. من یه پیشنهاددارم یه جدول تهیه کنید و خوراکی های مختلف رابه ترتیب مصرف صفر،کم،متوسط،زیاد،طبقه بتدی کنید ودراختیارعلاقمندان قراردهید ممنون

 3. این کتاب خوبه اما میشه یک جدول از غذا های کم کالوری وگیاه های خوراکی لاغر کننده وهمچنان داروهای گیاهی لاغری را بگذاری تو سایت تان تا علاقمندان از آن استفاده درست کنند

 4. این کتابو تو ایران میفروشن یا توی نمایشگاه کتاب توی غرفه های خارجی؟

 5. Slmkhanoomi hastam 48 sale.ghad 165 vazn 89 .dochare sardard migreni hastam. Ye soal dashtam barname kahesh vazn shoma tasiri bar ruye sar dardhaye migreni nadarad?

 6. ببخشید من کتاب افسانه کالری ها رو خوندم یه سوال دارم. گفتید فرکتوز یا قند میوه عامل اصلی چاقی پس چرا خام گیاه خوارها لاغر میشن؟

 7. کتاب کالری های خوب کالری های بد رو چطور می تونیم تهیه کنیم؟؟

 8. دم شما گرم که بر خلاف خیلی ها که فکر میکنن با در اختیار بقیه گذاشتن مراجع کسب علمشون، از علم یا بازارشون کم میشه، لینک دانلود کتاب رو گذاشتید
  فقط یک نکته: فرمت این کتاب دقیقا چیه و با چه نرم افزاری باز میشه؟!!!

 9. سلام من کتابو دانلود کردم ولی باز نمیشه با چه برنامه میتونم بازش کنم استاد عزیزم ؟

 10. ببخشید یعنی چی که خواندن کتاب ۳۰% از مشاوره ۴۵۰۰۰۰ تومانی مدرسه شماست
  ? یعنی با خواندن کتاب شما تنها نمیتوانیم به وزن دلخواه خود برسیم?
  و حتما باید از مشاوره و یا برنامه های دیگرتان استفاده کنیم?
  خواهش میکنم واضح پاسخ دهید
  ایا فقط با استفادهاز کتاب شما میتوان بهوزن دلخواهمان برسیم یا نه?
  ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *