خانه / بهبود سبک زندگی / چاق کننده ترین ماده در آشپزخانه های ایرانی؟
رژیم لاغری

چاق کننده ترین ماده در آشپزخانه های ایرانی؟

برای تحقیقات پزشکی روی چاقی و آزمایش داروهای مختلف کاهش وزن و هورمون‌ها، از موش‌ها استفاده می‌کنند. اما نکته این است که نمی‌توان از طبیعت موش چاق پیدا کرد. (نژادهایی از موش‌ها هستند که چربی بیشتری دارند، اما این فربه بودن به دلیل نژادشان است نه به دلیل چاق شدن غیرطبیعی و زیاد خوردن). حتی اگر موش‌ها را در قفس زندانی کنیم و بسیار بیش از توان خوردنشان غذا در اختیارشان قرار دهیم، هیچ موشی هرگز چاق نمی‌شود. بااینکه فعالیتشان کم شده غذا هم به فراوانی موجود است، اما  موش‌ها کاملاً به نسبت فعالیتشان می‌خورند.

بنابراین دانشمندان برای آزمایش روی موش های چاق، از کجا باید موش چاق گیر بیاورند؟ راهش این است که خودشان موش ها را به روشی عمدا چاق کنند.

بنابراین محققان به موش‌ها ماده‌ای به نام MSG می‌دهند. MSG که یک ماده مقلد گرسنگی است و در هورمون‌های سیری و گرسنگی اختلال ایجاد می‌کند، باعث می‌شود موش‌ها بسیار بیشتر گرسنه شوند و بیشتر بخورند و چاق شوند. بعدازاینکه محققان این موش‌ها را چاق کردند، آزمایش‌های خود را آغاز می‌کنند تا راهی برای لاغر کردنشان پیدا کنند.

اما MSG چیست؟ ماده‌ای است که در ۵۰ سال گذشته در صنایع غذایی توسط خیلی از شرکت‌ها به‌عنوان افزودنی و طمع دهنده استفاده می‌شود. این ماده در بیش از ۸۰ نوع افزودنی مختلف بانام‌های مختلف وجود دارد. این یعنی حتی برای کسی که می داند MSGچاق کننده است، نمی تواند آن را روی برچسب مواد غذایی پیدا کند چون کارخانههای  سازنده اسم MSG را زیر با عنوان های دیگری جایگذین می کنند.

این ماده باعث می‌شود اگر به‌صورت طبیعی با خوردن نصف یک بسته چیپس سیر می‌شدید اکنون با خوردن یک بسته کامل هم سیر نشوید. اکنون دانشمندان  به وضوح می دانند MSG یک ماده چاق کننده است، اما هرگز جلوی استفاده از آن در صنایع غذایی گرفته نمی شود.

به همین دلیل باید از غذای بسته بندی پرهیز کنید. اما غذای خانگی چه؟

در سالهای اخیر بسیار مد شده است که اکثر ایرانی ها در غذا هایشان از پودرهای آماده عصاره مرغ و گوشت، استفاده می کنند. برندهایی مانند الیت و غیره …

اگر در خانه هستید، و از این جور مواد در غذایتان استفاده می کنید، همین الان پای یخچال بروید و روی بسته را بخوانید و خواهید دید که حاوی MSG هستند. مردم از موادی استفاده می کنند، که در آزمایشگاه ها با هدف چاق کردن موشها استفاده می شود، ولی توقع دارند که خودشان چاق نشوند.

از امروز به بعد به این ماده غذایی در عصاره مرغ و گوشت که استفاده می کنید دقت کنید و به دوستانتان هم هشدار دهید.

در عکس دو موش می بینید که یکی از آنها با MSG چاق شده است، کافی است در اینترنت MSG induced obese mice را سرچ کنید.

منبع: عانگع اصلانیان – مدرسه فیتنس

این مطلب از کتاب «پایان افسانه کالری ها» برداشته شده است. برای خرید این کتاب از لینک زیر اقدام کنید تا در آن از ۵ روشی را بررسی کنیم که محققان برای چاق کردن حیوانات استفاده می کنند ولی افراد چاق آنها را در زندگی استفاده می کننند و انتظار هم دارند لاغر شوند

خرید کتاب «پایان افسانه کالری‌ها»  

اگر این مقاله رو دوست داشتید و خواستید جایی ذخیره‌اش کنید می‌توانید فایل مقاله را دانلود کنید.

دانلود فایل pdf این مقاله 

 
برای دریافت یک دوره آموزشی رایگان تلگرامی به آدرس t.me/acbookbot مراجعه کنید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان در تلگرام
مدرسه فیتنس را در اینستا فالو کنید
سبد خریدتان خالی است