خانه / بدنسازی / از عرش به فرش با داروهای بدنسازی (قسمت سوم)

از عرش به فرش با داروهای بدنسازی (قسمت سوم)

شماره ۶: کریس کورمایر

CHRIS CORMIER

اکنون‌که کریس مصرف دارو بدن‌سازی را کنار گذاشته فقط در حد یک آدم خیلی معمولی و کوچولو است. تقریباً تمام چیزهایی که از تمرینات سخت و مصرف دارو بدست آورده بود را از دست داده. تفاوت آنقدری هست که تشخیص یک نفر بودن این دو عکس سخت باشد.

استروید و دارو های بدنسازی

 

شماره ۷: باب پاریس

BOB PARIS

تفاوت باب در عکس‌ها بیشتر شدن ۴ ساله سنش است و البته در ۴ سال مصرف داروهای بدن‌سازی را کنار گذاشته. بین افرادی که بررسی کردیم باب در مقابل غول‌های دیگر کوچک‌ترین هست ولی مسلما دز خیلی پایین تر مصرف دارو باز از خالی شدن بادش بعد از رها کردن دارو های بدنسازی در امان نگذاشته است.

عواقب بعد از قطع دارو های بدنسازی

در مقاله قبل گفتیم وقتی هورمون یا محرک هورمونی مصرف کنید بدن در ترشح طبیعی هورمون‌ها ناکارامد می‌شود.

اما دلیل مهم‌تر این سقوط‌های عجیب غریب پس از قطع مصرف دارو‌های بدنسازی این است که سلول‌ها هم در مقابل دز بالای هورمون مقاوم می‌شوند و برای در هم شکستن این مقاومت مجبور هستیم مدام دز بالاتری مصرف کنیم و اگر روزی مصرف محرک‌های هورمونی را قطع کنیم سلول ها دیگر با دز طبیعی تحریک نمی‌شوند و در مقابل هورمون‌های طبیعی بدن هم مقاوم می‌شوند و باعث سقوط سریع از عرش به فرش  می‌شود.

یک مثال کلاسیک برای درک مقاومت سلولی در مقابل هورمونها مثال هورمون تنظیم وزن لپتین است. شرکتی که هورمون لپتین را کشف کرد (بواسطه آزمایش روی موشهای چاقی که در ترشح هورمون لپتین ناکارامد بودند)، آنقدر از کشف این هورمون خوشحال بود و فکر می‌کرد اگر مردم این هورمون را تزریق کنند به سرعت لاغر خواهند شد، که محصول را فوری روانه بازار کرد. اما نتایج نا‌امید کننده بود. چون کشف شد مشکل افراد چاق، به جز دسته خیلی خیلی کمی از افراد، کم بودن ترشح هورمون لپتین نیست. مشکل این بود که سلول افراد در مقابل این هورمون مقاوم می‌شود و هر قدر هم که هورمون با دز بالایی تزریق شود تاثیر مثبت خاصی نمی تواند داشته باشد.

حتما بخوانید  روزهای بعد از توقف مصرف دارو و هورمون

شماره ۸: درمقاله بعدی …

 (قسمت اول  – قسمت دوم )

مدرسه فیتنس – عانگع اصلانیان

ضعیفبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای)

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
در حال انجام ...
عانگع اصلانیان، نویسنده کتاب «پایان افسانه کالریها» ، نویسنده، مترجم و مدرس درزمینه تناسب اندام، موسس مدرسه فیتنس، مشاور تغذیه و مربی فیتنس از QAL . برای ادامه کلیک کنید

اینم هست

ضریب حجم آوری

پشت صحنه تمرینات حجمی موثر

چطور میشه بهترین سیستم برای به برنامه حجمی رو برای خودمون انتخاب کنیم که کاملا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *