خانه / بهبود سبک زندگی / دکترهای رژیم چگونه پول در میاورند؟
رژیم لاغری

دکترهای رژیم چگونه پول در میاورند؟

عضو تلگرام مدرسه فیتنس شوید

هرگز لازم نیست کم بخورید، فقط کافی است به کیفیت مواد غذایی و زمان بندی خوردن‌تان و چند نکته دیگر توجه کنید. حداقل ۷ سال است که در دنیا، ایده کم کردن تعداد کالری‌ها (یا افزایش کالری‌های سوزانده شده) به قبرستان ایده‌های اشتباه علمی تاریخ پیوسته.

در کتاب «پایان افسانه کالری‌ها» مفصل به آن پرداخته‌ام، اما چرا در ایران هنوز دکتر‌های رژیم اصرار دارند به این افسانه پایبند باشند و این افسانه اشتباه را تکرار و «تبلیغ» می‌کنند؟

دکتر‌های تغذیه چگونه به شما برنامه تغذیه می‌دهند؟ تا حالا به این فکر کرده‌اید؟ چگونه به شما هر هفته برنامه‌ها متنوعی می‌دهند، که صبحانه چه بخورید و میان‌وعده چه چیزی؟ آیا منحصرا این برنامه را با توجه به نیاز شما می‌نویسند؟

از ده و خورده‌ای سال پیش، زمانی که هنوز دنیا بر این باور بود که برای لاغری باید تعداد کالری‌ غذاها را کاهش داد. نرم افزار کامپیوتری‌ کالری‌شماری نوشته شد و در اختیار دکتر‌های تغذیه قرار گرفت. این نرم افزار با قیمت چیزی حدود ۲ میلیون تومان قابل خرید است. این نرم افزار بر حسب علم ۱۵-۲۰ سال قبل طراحی شده. در این نرم افزار یک لیستی از غذا‌ها با کالری‌ها وارد کرده‌اند. دکتر رژیم در این نرم افزار می‌نویسد، که مثلا یک برنامه غذایی می‌خواهد با روزی مثلا ۱۴۰۰ کالری و ۵ وعده غذایی. و چند تنظیم و تیک اضافه هم دارد، که برای بیماران دیابتی یک سری غذا‌ها را حذف می‌کند و غیره. این نرم افزار بر حسب مقدار‌ کالری‌ای که وارد شده، می‌تواند غذا‌ها را کنار‌ هم بچیند و یک برنامه غذایی با مثلا روزی ۱۴۰۰ کالری تولید و پرینت کند و این همان برنامه‌ای است که به شما داده می‌شود.

اگر نگویم تمام دکتر‌ها، بیشتر دکتر‌ها تغذیه کشور از این نرم افزار استفاده می‌کنند. زیاد فرقی نمی‌کند شما پیش یک دکتر تغذیه با ویزیت ۱۵ هزار بروید یا یک دکتر معروف با ویزیت ۵۰ هزار. این نرم افزار بر حسب باور‌های اشتباه ۱۵ سال پیش نوشته شده است.( البته با محبوبیت تلفن همراه، اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که دقیقا همین کار رو برای شما انجام می‌دهند و می‌توانند کالری‌شماری کنند)

با اینکه بسیاری از دکتر‌ها شاید بدانند که خدماتی که می‌دهند از لحاظ علمی منقرض شده است، اما به دلایل شغلی مجبور هستند یا از این نرم افزار استفاده‌کنند و روش‌های قدیمی را که سالها با آن کار کرده‌اند را تبلیغ کنند، یا راه سخت و هزینه بر مشاوره اختصاصی را انتخاب کنند.

در واقع اگر یک تلفن همراه دارید و یک اپلیکشن کالری شماری روی آن نصب است، می‌توانید همان کاری که دکتر‌های معروف تغذیه (مانند دکتر کرمانی) برایتان انجام می‌دهند را مجانی انجام دهید.

اما در نهایت، روش‌هایی که مبنتی بر کم کردن کالری غذاها باشند، در دراز‌ مدت شکست می‌خورند و شما را چاق‌تر از قبل خواهند کرد. نحوه استفاده از بدنتان را یاد بگیرید.

با نظراتتان به بهبود مقالات کمک کنید.

«کتاب پایان افسانه کالریها»

 دانلود فایل pdf این مقاله

مطالب مدرسه فیتنس را در کانال تلگرام @madresefitness  دنبال کنید ♥

مطالب مدرسه فیتنس را در اینستاگرام @madresefitness.ir دنبال کنید

منبع: عانگع اصلانیان – مدرسه فیتنس

اینم هست

ضریب حجم آوری

پشت صحنه تمرینات حجمی موثر

چطور میشه بهترین سیستم برای به برنامه حجمی رو برای خودمون انتخاب کنیم که کاملا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *