خانه / بدنسازی / روزهای بعد از توقف مصرف دارو و هورمون

روزهای بعد از توقف مصرف دارو و هورمون

بدنسازی از اون رشته های ورزشیه که امروزه تقریبا بیش از اینکه در مورد ورزش و سلامتی باشه، مخاطبانش در مورد هورمون و مکمل و استروید و هورمونهای رشد و PED ها حرف می زنند.
ولی اکثر مردم فقط اتفاقاتی که در ظاهر بدن می افتد رو می بینن و به درون بدن بی توجه هستند. عمده دلیل اش هم این است که فقط روی جلد مجلات و تبلیغ ها رو می بینند و نه اتفاقاتی که در پشت صحنه دنیای فیتنس اتفاق می افتد.
با این مقاله و مقاله بعدی شما را کمی به زندگی بعد از قطع مصرف استروئید و هورمون ها و دارو های ورزشی و مکمل ها می برم. چیزی که مردم نمی بینن این است که کسایی که روزی الگویشان بودند یا در بین غولهای بدنسازی بودند و حتی قهرمانی های متعدد دارند، بعد از قطع مصرف استروئید هیچوقت عضلانی نمی مانند و حتی ضعیف تر و بدتر از افرادی می شوند که هرگز ورزشکار نبودند.

توی این چند مقاله مثالهایی از زندگی افرادی رو می بینیم که روزی روزگاری با دارو، بدنهای بی نطیری ساختند و حتی قهرمان جهان شدند و می بینیم بعد از قطع مصرف دارو چه اتفاقی برای بدنهای زیبایشان می افتد. تا ببینید بعد از دوره مصرف داروی بدنسازی اگر هر موقعی از زندگی بخواهید مصرفش را قطع کنید چه اتفاقی می افتد.

۱. مصطفی محمد
Mustafa Muhammad
مصطفی همیشه زیر سایه غول های بزرگتری مثل “جی کالتر” و “رونی کلمن” قرار گرفت و چنان که باید و شاید معروف نشد. ولی مسلما چنان که تو عکس ها می بینید توانسته بدنی فوقالعاده حجیم و عضلانی و در حد رقبای دیگر قهرمان جهان اش بسازد.

تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی

تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی
تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی

ولی فقط سه سال کافی بود تا بعد از قطع مصرف استرویید و از یک قهرمان جهان تبدیل شود به یک آدم خیلی معمولی مثل ۹۰ درصد مردمی که حتی ورزشکار نیستند.

سالهای اوج مصطفی به دلیل مشکلات پزشکی ناشی از مصرف استروئید و داروهای بدنسازی، خیلی زود تمام شد.
عکس زیر دقیقا قبل و دو سال بعد از قطع مصرف استروئید را نشون میدهد.

تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی
این عکسها دید خوبی در مورد سقوط بعد از قطع داروهای بدنسازی، باید به شما بدهد.

تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی

.هر چقدر هم مربیتان به شما کمک کند که به زور دارو های بدنسازی بدن قشنگی درست کنید. هر وقت که تصمیم بگیرید مصرف داروها را قطع کنید باید با نتایجی که بدست آوردید خداحافظی کنید و حتی بدتر اینکه خیلی سریع، خیلی ضعیف تر از معمول خواهید شد (چون بدنتان بعد از قطع دارو ها در ترشح هورمون هایی که به صورت طبیعی در افراد معمولی ترشح می شود ناکارامد می شود)

شماره ۲: دوریان یتس
DORIAN YATES

دوریان ۶ دوره مستر المپیا بوده و به دلیل زیر بغل های بزرگش خیلی مشهور بود. صاجب باشگاه های زنجیره ای زیادی هم بود. ولی بعد از مصدومیت شدید مجبور شد مدتی ورزش حرفه ای را کنار بگذارد.
همانطور که در عکس ها می بینید در دوران اوجش واقعا یک غول بود…. ولی، “بود”.
۴ سال بعد از مصدومیت هیکل غول مستر المپیا تبدیل شد به هیکلی معمولی از کسی که خیلی تفریحی باشگاه رفته است.

تغییرات بدن پس از کنار گذاشتن مصرف دارو های بدنسازی

شماره ۳: در قسمت دوم …

منبع: مدرسه فیتنس – عانگع اصلانیان

اینم هست

ضریب حجم آوری

پشت صحنه تمرینات حجمی موثر

چطور میشه بهترین سیستم برای به برنامه حجمی رو برای خودمون انتخاب کنیم که کاملا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *